Rodzaje pokryć dachowych

Na rynku dostępnych jest kilka różnych pokryć dachowych, z których każde ma określone wady i zalety. Poniżej zostaną pokrótce omówione najczęściej kupowane ich rodzaje, cieszące się największą popularnością wśród klientów.

Blachodachówka

Lekka, stosunkowo tania, a także dostępna w wielu różnych kolorach i wzorach. Właśnie tym cechuje się blachodachówka, która w zależności od sposobu wyprodukowania może zachować swoje walory użytkowe nawet do 200 lat. W takiej sytuacji będzie jednak znacząco droższa od tej z krótszym okresem gwarancji. Takie pokrycia dachowe są również łatwe w montażu, ze względu na sprzedawanie blachodachówki w praktycznych arkuszach.

Dachówka ceramiczna

Dużą popularnością w naszym kraju cieszy się też dachówka ceramiczna powstała z wypalanej gliny. Dzięki takiemu procesowi produkcji wyróżnia się ona naprawdę dużą trwałością, w tym odpornością na warunki atmosferyczne. Ma także kilka wad, a jednymi z największych jest cena, bardziej skomplikowany montaż, a także wymóg naprawdę solidnie wykonanej więźby dachowej, która utrzyma ciężar takiego pokrycia.

Dachówka betonowa (cementowa)

Dachówka betonowa, zwana również cementową, to alternatywa dla ceramicznej. Jest ona trwała, nienasiąkliwa, a także mrozoodporna, choć zależy to przede wszystkim od jakości jej produkcji. Dlatego też tak istotne znaczenie ma to, aby wybrać ofertę sprawdzonej firmy, która doskonale opanowała proces wytwórczy i jest w stanie zapewnić wysoką jakość wykonania.

Dachówka bitumiczna

Kolejnym rodzajem pokrycia dachowego jest dachówka bitumiczna, które cechuje się niewielką masą własną, sporą elastycznością, a także wytrzymałością. Generalnie jednak częściej używana jest do pokrywania dachów domów letniskowych oraz budynków gospodarczych.

Jak doskonale widać, na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych rodzajów pokryć dachowych, które można dobierać ze względu na własne potrzeby, w tym m.in. posiadany budżet. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych wariantach oraz nabyć je w korzystnych cenach, to skontaktuj się z nami.