Tynki

  • W ofercie materiałów dociepleniowych znajdą Państwo styropiany białe oraz grafitowe, wełny fasadowe oraz do izolacji poddaszy, kleje do elewacji, siatki, kołki do mocowania płyt dociepleniowych, listwy przyokienne oraz kapinosowe, a także grunty i tynki fasadowe w różnych frakcjach i kolorach. Dodatkowo proponujemy folie i taśmy malarskie do zabezpieczenia prac.

  • tynki

    Przy wykonywaniu ocieplenia elewacji w domkach jednorodzinych jak i na dużych inwestycjach jako wartwę wierzchnią stosuje się tynk strukturalny. Chroni on warstwę dociepleniową przed działaniem czynników atmosferycznych oraz szkodliwym promieniowaniem UV. Tynk strukturalny charakteryzuje się wysoką elastycznością, odpornością na uderzenia oraz zadrapania. Służy do ręcznego lub maszynowego nakładania na elewację. Przed nakładaniem tynku na ścianę należy ją wcześniej zagruntować odpowiednim do danego rodzaju tynku podkładem tynkarskim. Grunt ten wzbogacony jest dodatkowo piaskiem kwarcowym który poprawia szczepność tynku do warstwy dociepleniowej. Wśród tynków strukturalnych w zależności od zastosowanej technologii wyróżniamy: tynki akrylowe, tynki silikatowe, tynki silikonowe, tynki mineralne oraz tynki mozaikowe. Występują one w różnych kolorach (wg wrorników producentów) oraz gradacjach od 0,8 do 3,0mm w strukturach “baranek” lub “kornik”.

    W ofercie firmy Bautop znajdziesz produkty firm Kosbud, Bolix, Baumit, Caparol, Sempre, Baumit, Ceresit, Atlas, Kreisel, Knauf, Weber, Tytan.