Dachówki karpiówki

 • W sprzedaży posiadamy szeroką gamę pokryć, w tym dachówki ceramiczne, cementowe, płaskie oraz karpiówki. Proponujemy pokrycia z blachy, w tym również blachodachówki. Oferujemy wiele przydatnych dodatków dachowych, między innymi akcesoria montażowe, systemy odgromowe i wszystko, czego potrzeba do prawidłowego zamontowania dachu.

 • dachówki karpiówki

  Dachówka karpiówka zalicza się do dachówek płaskich. Wytwarzana jest z ceramiki lub cementu. Tego typu pokrycie znane jest od kilkuset lat. Charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, co przekłada się na ciężar –ponad 60 kg oraz zużycie ok. 36 szt./m2. To rodzaj dachówek, które doskonale sprawdzą się w przypadku dachów o skomplikowanych kształtach lub z wieloma załamaniami połaci.

  Wykorzystanie dachówki karpiówki

  Karpiówki często stosowane są na skomplikowanych stromych dachach, np. tam, gdzie występuje okno dachowe typu wole oko. Powierzchnia dachówki może być gładka lub żłobkowana,z delikatnymi przetłoczeniami. Góra dachówki jest prosta, dolna część zaś zakończona jest ostro – owalnie lub prosto. Karpiówki charakteryzują się występowaniem tzw. noska, który ułatwia ułożenie dachówki na łacie. Występuje w najszerszej gamie kolorystycznej, a powłoka może być matowa lub szkliwiona. Karpiówka może być układana na dwa sposoby:  

   • – w łuskę – na każdej łacie układany jest jeden rząd dachówek. Zakład to ok. połowa długości dachówki;
   
   • – w koronkę – na łacie układane zostają dwie warstwy dachówki. Są one przesunięte o połowę szerokości dachówki, natomiast rzędy z kolejnych łat nasuwają się na siebie na ok. 1/3 długości dachówki.
   

  Dodatkowe elementy, które wykorzystujemy przy układaniu dachówki karpiówki, to dachówka okapowa i kalenicowa. Oferujemy dachówki znanych producentów, m.in. Wienerberger, Creaton, Braas.