Dachówki karpiówki

 • Mamy w sprzedaży szeroką gamę pokryć, w tym produkty ceramiczne, cementowe, płaskie oraz karpiówki. Proponujemy pokrycia z blachy, w tym również blachodachówki. Oferujemy wiele przydatnych dodatków dachowych, między innymi akcesoria montażowe, systemy odgromowe i wszystko, czego potrzeba do prawidłowego zamontowania dachu.

 • dachówki karpiówki

  Dachówka karpiówka zalicza się do dachówek płaskich. Wytwarzana jest z ceramiki lub cementu. Tego typu pokrycie znane jest od kilkuset lat. Charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, co przekłada się na ciężar –ponad 60 kg oraz zużycie ok. 36 szt./m2. To rodzaj dachówek, które doskonale sprawdzą się w przypadku dachów o skomplikowanych kształtach lub z wieloma załamaniami połaci.

  Wykorzystanie dachówki karpiówki

  Karpiówki często stosowane są na skomplikowanych stromych dachach, np. tam, gdzie występuje okno dachowe typu wole oko.

  Powierzchnia dachówki może być gładka lub żłobkowana,z delikatnymi przetłoczeniami. Góra dachówki jest prosta, dolna część zaś zakończona jest ostro – owalnie lub prosto. Karpiówki charakteryzują się występowaniem tzw. noska, który ułatwia ułożenie dachówki na łacie.

  Występuje w najszerszej gamie kolorystycznej, a powłoka może być matowa lub szkliwiona. Karpiówka może być układana na dwa sposoby:

   • – w łuskę – na każdej łacie układany jest jeden rząd dachówek. Zakład to ok. połowa długości dachówki;
   • – w koronkę – na łacie układane zostają dwie warstwy dachówki. Są one przesunięte o połowę szerokości dachówki, natomiast rzędy z kolejnych łat nasuwają się na siebie na ok. 1/3 długości dachówki.

  Dodatkowe elementy, które wykorzystujemy przy układaniu dachówki karpiówki, to dachówka okapowa i kalenicowa.

  Oferujemy dachówki znanych producentów, m.in. Wienerberger, Creaton, Braas.

  Zalety dachówek karpiówek

  Dachówki karpiówki dostępne w naszym sklepie cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na prosty i klasyczny kształt, który podkreśla piękno i charakter budynku. Jest to idealny materiał do pokrycia dachu strzelistego, o skomplikowanym kształcie. Dachówki te są bardzo trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Pojedynczy element waży około 2 kg, dzięki czemu istnieje małe prawdopodobieństwo, że zostanie zerwany przez silny wiatr. Ponadto dachówki karpiówki idealnie chronią przed hałasem oraz odgłosami padającego deszczu. Powłoka z glazury lub angoby zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci w dachówkę oraz porastania mchem.

  Szeroki wybór dachówek karpiówek

  Rodzaje dachówek karpiówek dostępnych w naszym sklepie to:
  • klasyczne modele, dostępne w powłoce naturalnej lub glazurowanej,
  • modele o kroju prostym lub segmentowych z powierzchnią naturalną lub glazurowaną,
  • dachówki o zaokrąglonym łuku, w powłoce naturalnej lub glazurowanej,
  • modele ze szczotkowaną powierzchnią, w kroju prostym lub łukowym,
  • dachówki ze żłobieniami, z powierzchnią naturalną, angobowaną lub glazurowaną.

  Oferujemy dachówki karpiówki w wielu odsłonach kolorów, powłok oraz z różnymi wykrojami noska. Do takich produktów można również dobrać nasze akcesoria dachowe.

  Kształt dachówki karpiówki jest bardzo charakterystyczny. Jej krawędź może być zaokrąglona, prostokątna, owalna, a nawet szpiczasta. Powierzchnia jest zazwyczaj gładka lub ma lekko tłoczony wzór. Oferujemy dachówki o wykończeniu matowym lub w połysku, w różnej gamie kolorów. Tak szeroki wybór tych produktów oraz walory estetyczne sprawiają, że dachówka karpiówka jest często stosowanym pokryciem dachów. Niewielki format dachówki oraz specyfika jej montażu są ogromnym ułatwieniem, zwłaszcza w przypadku dachów wyjątkowo stromych oraz bardzo skomplikowanych.