Akcesoria dachowe - Wrocław

 • Mamy w sprzedaży szeroką gamę pokryć, w tym produkty ceramiczne, cementowe, płaskie oraz karpiówki. Proponujemy pokrycia z blachy, w tym również blachodachówki. Oferujemy wiele przydatnych dodatków dachowych, między innymi akcesoria montażowe, systemy odgromowe i wszystko, czego potrzeba do prawidłowego zamontowania dachu.

 • akcesoria dachowe

  Akcesoria dachowe to elementy niezbędne do prawidłowego ułożenia dachu. Najważniejszym z nich jest membrana dachowa, czyli materiał chroniący konstrukcję dachu i termoizolację przed jej zawilgoceniem. Zabezpiecza je również przed nadmiernym gromadzeniem się wilgoci, która pochodzi od skraplającej się pary wodnej. Innym elementem jest taśma kalenicowa, mająca za zadanie wentylować oraz uszczelniać kalenicę i naroża dachu przed wodą i śniegiem. Jej uzupełnieniem jest wspornik łaty kalenicy.

  Pomocnym narzędziem dla kominiarza będzie ława kominiarska. Jej odpowiednie zamontowanie zapewnia łatwiejsze i bezpieczniejsze poruszanie się po dachu. Przed spadającym z dachu śniegiem chronią płotki, które montuje się na odpowiednich uchwytach. W razie konieczności łączenia ich w dłuższe odcinki pomocne będą łączniki płotka. W przypadku obróbki komina można skorzystać z taśmy kominowej, która łączy styk dachu z kominem. Przytwierdza się ją specjalną listwą.

  Przy okapie warto zamontować obróbkę blacharską, tzw. pas nadrynnowy. Wraz z nią stosuje się grzebień płaski lub z wentylacją. Możliwe jest też użycie okapowej kratki wentylacyjnej. Wszystko zależy od tego, na jakie pokrycie dachowe zdecyduje się inwestor – czy będzie to dachówka np. płaska, czy falista. Ważnym elementem jest kosz dachowy wykonany z blachy stalowej lub aluminiowej. Jego zadaniem jest odprowadzenie wody z dachu w miejscu styku dwóch połaci dachu. Montuje się go za pomocą specjalnych klamer. Do kosza dachowego warto dołączyć specjalną gąbkę, klin kosza, który dodatkowo zabezpiecza przed przenikaniem śniegu lub wody. Do mocowania dachówek stosuje się spinki, a gąsiorów – klamry.

  Wszystkie te produkty renomowanych producentów MDM czy CB zakupisz w Bautop.

  Rodzaje przydatnych akcesoriów dachowych

  Dach jest jednym z najważniejszych elementów domu. Stanowi ochronę budynku i jego wnętrza. Jest nie tylko wizytówką, ale też pełni rolę użytkową. Powinien więc być szczelny i ciepły. Podstawą wykonania pokrycia dachowego jest wybór odpowiedniego materiału. Mogą to być dachówki, blachodachówki lub blacha. Konieczne jest również wykończenie kominów, zamontowanie rynien, okien dachowych oraz montaż odpowiednich akcesoriów dachowych.

  W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór akcesoriów dachowych:
  • obróbki blacharskie,
  • stopnie kominiarskie,
  • zabezpieczenia przeciwśnieżne,
  • wiatrownice,
  • ławy kominiarskie,
  • taśmy wentylacyjne i uszczelniające,
  • produkty mocujące.

  Nasi wykwalifikowani pracownicy pomogą doradzić w wyborze akcesoriów dachowych oraz wyliczą, ile elementów będzie potrzebnych. Warto zdecydować się na całe pokrycie i niezbędne dodatki od jednego producenta, co zapewni kompatybilność poszczególnych materiałów.

  Na każdym dachu powinny być umieszczone elementy, które zwiększają bezpieczeństwo domowników oraz osób przechodzących wzdłuż budynku. Warto więc zastanowić się nad wyposażeniem dachu w system elementów przeciwśniegowych, które zabezpieczają przed obsuwaniem się śniegu z połaci.