Okna dachowe

 • Mamy w sprzedaży szeroką gamę pokryć, w tym produkty ceramiczne, cementowe, płaskie oraz karpiówki. Proponujemy pokrycia z blachy, w tym również blachodachówki. Oferujemy wiele przydatnych dodatków dachowych, między innymi akcesoria montażowe, systemy odgromowe i wszystko, czego potrzeba do prawidłowego zamontowania dachu.

 • okna dachowe

  W naszej ofercie znajdą Państwo solidne okna dachowe od cenionych producentów. Są to produkty umieszczane w połaci dachu, celem doświetlenia pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Ich montaż pozwala na zamontowanie okna pojedynczo lub w zespoleniach (pionowych i poziomych) podwójnych, potrójnych itd.

  Otwierane są najczęściej przez obrót wokół osi przechodzącej przez środek okna. Istnieją też inne możliwości otwierania okien dachowych: otwieranie wysokoosiowe (gdy oś obrotu jest zlokalizowana w ¾ wysokości okna) oraz otwieranie klapowe (gdy oś obrotu znajduje się na samej górze okna).

  Nowoczesne okna dachowe

  Nowoczesne okna dachowe to korzystne rozwiązanie często stosowane przez inwestorów. Zapewniają doświetlenie wnętrza, umożliwiają przewietrzenie pomieszczeń oraz pozwalają cieszyć się widokiem. Warto też zaznaczyć, że montaż tych okien jest tańszą i mniej pracochłonną metodą niż budowa lukarny. Produkty te z roku na rok idą z duchem czasu i stają się coraz bardziej funkcjonalne i innowacyjne.

  Okna producentów: Fakro, Velux, Okpol i inne

  Aktualnie wytwarzane okna dachowe to produkty charakteryzujące się dużą trwałością, wysoką energooszczędnością oraz bezpieczeństwem i wygodą w obsłudze. Nasza bogata oferta zawiera okna od znanych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość swoich wyrobów. Wśród proponowanych przez nas okien dachowych znajdują się między innymi okna Velux, Fakro, Roto, Okpol, Skylight, Roofart, Magnetic, Optilight, Keylite. Różnorodna oferta sklepu Bautop wciąż jest rozbudowywana, by móc spełniać zmieniające się gusta i potrzeby naszych Klientów.

  Standardowe okna obrotowe coraz częściej wypierane są przez inne, bardziej nowoczesne konstrukcje. Autorytet w oczach klientów zyskują okna wysokoosiowe, klapowe czy uchylno-obrotowe, ponieważ gwarantują znacznie wyższą funkcjonalność i bardziej komfortowe użytkowanie na co dzień. Wybierając odpowiednie okna na poddasze, należy wziąć pod uwagę: energooszczędność, komfort, a także bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe.

  Wszystkie te cechy mają proponowane przez nas okna dachowe. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem!

  Zalety okien dachowych

  Aby poddasze domu mogło być jego częścią użytkową, należy je odpowiednio doświetlić. W tym celu konieczne jest zamontowanie okien dachowych. W naszej ofercie mamy szeroki wybór wyrobów od znanych i cenionych producentów. Są to okna:
  • uchylno-obrotowe,
  • obrotowe,
  • o podwyższonej odporności na wilgoć,
  • energooszczędne,
  • o podwyższonej osi obrotu,
  • sterowane elektrycznie,
  • wyłazowe,
  • kolankowe,
  • do zespoleń pionowych,
  • nadstawki.

  Okna dachowe znakomicie doświetlają wnętrze. Dzięki nim światło dzienne przenika w pomieszczenia, a hartowane szyby są odporne na grad i inne czynniki atmosferyczne. Prezentują się niezwykle estetycznie i efektownie. Odpowiednio dobrane pod względem wielkości sprawią, że wnętrze będzie wyglądać na przestronne. Większość nowoczesnych okien dachowych wyróżnia się ciekawą estetyką, doskonale wpisującą się w trendy skandynawskie, loftowe i klasyczne. Warto dopasować je do pokrycia dachowego.

  Wybór właściwego typu okna dachowego i jego montaż stanowią bardzo ważny element procesu budowy dachu. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę sposób otwierania okna, ilość wpadającego do pomieszczenia światła oraz możliwość wietrzenia. Okno dachowe musi być prawidłowo zaizolowane i docieplone.

  Decydując się na zakup okien dachowych, można skorzystać również z różnych akcesoriów. Są to np. markizy z siatki, które chronią przed nadmiernym ciepłem słonecznym i jednocześnie nie zasłaniają widoku.