Okna dachowe

  • W sprzedaży posiadamy dachówki ceramiczne, cementowe, płaskie, karpiówki, blachodachówki i wszelkiego typu pokrycia dachowe. Dodatkowo jako asortyment uzupełniający posiadamy również rynny, okna dachowe, obróbki blacharskie, akcesoria montażowe, systemy odgromowe i wszystko co potrzeba do prawidłowego zamontowania dachu.

  • Są to okna umieszczane w połaci dachu celem doświetlenia pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Ich montaż pozwala na zamontowanie okna pojedynczo lub w zespoleniach (pionowych i poziomych) podwójnych, potrójnych itd. Okna te otwierane są najczęściej przez obrót wokół osi przechodzącej przez środek okna. Możliwe są również inne możliwości otwierania okien dachowych: otwieranie wysokoosiowe (gdy oś obrotu jest zlokalizowana w ¾ wysokości okna) oraz otwieranie klapowe (gdy oś obrotu znajduje się na samej górze okna).

    Nowoczesne okna dachowe to korzystne rozwiązanie znajdujące zastosowanie w budownictwie, ponieważ umożliwiają doświetlenie wnętrza, zapewniają możliwość przewietrzania pomieszczeń oraz pozwalają na widok na zewnątrz. Poza tym montaż okien dachowych to metoda tańsza i mniej pracochłonna niż budowa lukarny. Okna dachowe z roku na rok idą z postępem. Aktualnie wytwarzane okna dachowe to produkty które cechuje najwyższa jakość oraz charakteryzują się dużą trwałością, wysoką energooszczędnością oraz bezpieczeństwem i wygodą w obsłudze. Standardowe okna obrotowe coraz częściej wypierane są przez inne, bardziej nowoczesne konstrukcje okien dachowych. Autorytet w oczach klientów zyskują okna wysokoosiowe, klapowe czy uchylno-obrotowe, ponieważ gwarantują znacznie wyższą funkcjonalność i bardziej komfortowe użytkowanie na codzień. Decydując się na konkretne okna dachowe należy wziąć pod uwagę energooszczędność, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe. Te argumenty choć nieuświadamiane są bardzo ważne dla użytkowników. Każdy chce czuć się komfortowo i bezpiecznie w swoim domu. Nowoczesne okna dachowe zapewniają ten spokój.

    Okna dachowe firm Velux, Fakro, Roto, Okpol, Skylight, Roofart, Magnetic, Optilight, Keylite znajdziesz w ofercie firmy Bautop.

    Follow by Email
    Instagram