Papy, gonty

 • W sprzedaży posiadamy szeroką gamę pokryć, w tym dachówki ceramiczne, cementowe, płaskie oraz karpiówki. Proponujemy pokrycia z blachy, w tym również blachodachówki. Oferujemy wiele przydatnych dodatków dachowych, między innymi akcesoria montażowe, systemy odgromowe i wszystko, czego potrzeba do prawidłowego zamontowania dachu.

 • papy gonty

  Papa jest to materiał najczęściej stosowany do wykonania przeciwwodnych i przeciwwilgociowych izolacji elementów budowy. Stosuje się ją do izolacji pokryć dachowych, posadzek, ścian piwnic oraz fundamentów. Główne parametry rozróżniające rodzaje pap to: grubość (w przedziale 2-6mm), wytrzymałość mechaniczna (do wyboru włóknina poliestrowa, tkanina szklana, welon szklany oraz tektura) , giętkość w niskich temperaturach (rodzaje: papy niemodyfikowane, modyfikowane SBS, modyfikowane APP), odporność na spływanie (w przedziale 70-140’C). Przy montażu jest możliwych kilka rodzajów mocowania pap do podłoża: mocowanie mechaniczne za pomocą gwoździ, mocowanie tradycyjne za pomocą klejenia lepikiem na zimno lub na gorąco, zgrzewanie przy użyciu palnika lub bez dodatkowych narzędzi za pomocą papy samoprzylepnej. Papa modyfikowana składa się kolejno z poszczególnych warstw, od dołu: zgrzewalna warstwa z asfaltu modyfikowanego SBS, wkładka poliestrowo-szklana o doskonałych parametrach mechanicznych, warstwa asfaltu modyfikowanego SBS z dodatkiem substancji utrudniających palenie, kolorowa posypka mineralna zabezpieczająca materiał przed promieniowaniem UV.
  Oznaczenia pap:

  V – papa z osnową z welonu szklanego, przykładowo:
  V60 oznacza papę z osnową z welonu szklanego o gramaturze 60g/m2

  S – oznacza grubość papy określoną w milimetrach, przykładowo:
  S52 oznacza papę o grubości 5,2mm

  PV – papa z osnową z włókniny poliestrowej (często również oznaczana jako PYE lub PY), przykładowo:
  PV250 oznacza papę z osnową z włókniny poliestrowej o gramaturze 250g/m2

  G- papy z tkaniną szklaną, przykładowo:
  G200 oznacza papę z tkanina szklaną o gramaturze 200g/m2

  Należy jednak pamiętać, że wszystkie symbole i wartości w nazwach pap są umowne a ich jednoznaczne użycie jest jedynie dobrą wolą producenta.

  Papy producentów Icopal, Werner, Villas, Matizol, Bauder, Lemar, Izobud, Swisspor znajdziesz w ofercie firmy Bautop.