DachówkI płaskIE

  • W sprzedaży posiadamy szeroką gamę pokryć, w tym dachówki ceramiczne, cementowe, płaskie, czy karpiówki. Proponujemy też pokrycia z blachy, w tym blachodachówki. Posiadamy też wiele przydatnych akcesoriów, między innymi akcesoria montażowe, systemy odgromowe i wszystko czego potrzeba do prawidłowego zamontowania dachu.

  • dachówki płaskie

    Dachówka płaska jest to aktualnie najczęściej wybierany typ dachówki stosowanej w nowoczesnym budownictwie. Kształt tego modelu przypomina klocek do gry w domino. W górnej i bocznej części dachówka ta posiada podwójne zamki zapewniające pełną szczelność pokrycia dachowego. Od spodu umiejscowione są dwa odpowiednio wyprofilowane zaczepy które służą do montażu dachówki na łatach. Dla zabezpieczenia dachu przed poderwaniem przy mocnej wichurze stosuje się spinki do mocowania dachówek. Standardowo wystarcza spięcie dwóch rzędów dachówek po obrysie dachu oraz co trzeciej na całej połaci żeby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania przez długi czas. Dachówki płaskie prezentują się na dachu niezwykle estetycznie. Format tego modelu sprawia wrażenie, że dach kryty tą dachówką nabiera gładkiej i jednolitej struktury. Tego typu dachówki można układać na dwa sposoby: tradycyjnie na prosto oraz z przesunięciem o połowę. Umożliwia to inwestorowi swobodny wybór odpowiedniego dla własnych upodobań typu ułożenia dachówek na dachu. Dachówki płaskie często wykorzystywane są na dachach kopertowych oraz dwuspadowych. Wszystkie dostępne na rynku modele dachówek płaskich idealnie odpowiadają aktualnym trendom budowlanym. Dachy kryte tego typu dachówkami doskonale pasują do osób ceniących sobie minimalizm zwartych w bryle budynków z niezłożonym dachem równie nieskomplikowanym co całość bryły. Prosty kształt dachówki w połączeniu ze znanymi od stuleci zaletami ceramiki sprawia, że jest to optymalny wybór dla inwestorów, którzy wybierają nowoczesne budownictwo jednocześnie nie rezygnując z najwyższej jakości.

    Modele dachówek takie jak Creaton Domino, Creaton Simpla, Koramic Orea 9, Roben Bergamo, Braas Turmalin, Tondach Figaro, Braas Tegalit, Braas Teviva, Koramic Actua, Nelskamp G10, Jabobi Stylist znajdziesz w ofercie firmy Bautop.