Blog

Jak poprawnie nakładać tynki elewacyjne?

Właściwe nałożenie tynku elewacyjnego jest niezwykle ważne. To właśnie on odpowiada za ochronę warstwy dociepleniowej przed działaniem promieniowania UV, a także czynników atmosferycznych takich jak deszcz czy śnieg. Dodatkowo w zależności od wybranego produktu umożliwia również zapewnienie elewacji ładnego wyglądu. Aby jednak tynk właściwie spełniał swoje zadanie, konieczne jest jego odpowiednie nałożenie. W jaki sposób trzeba to zrobić?

Czytaj dalej

Jak dobrać pokrycie do konstrukcji dachu?

Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego domu. To właśnie dzięki niemu w znacznej mierze można się ochronić przed zimnem, deszczem, śniegiem czy wiatrem. Wpływa on również na to, jak wygląda cały wybudowany obiekt. Podczas zakupu jego pokrycia warto więc zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne, a także estetykę wybranych elementów. Niezwykle ważne jest też ich dopasowanie do konstrukcji dachu. Jak to zrobić?

Czytaj dalej

Jak często należy przeprowadzać konserwację dachu?

Poszycie dachowe może być wykonane z różnych materiałów, które dobierane są do kształtu, wielości szkieletu zwieńczenia domu. Choć z zasady jego trwałość liczona jest w dziesiątkach lat, praktycznie każdy dach wymaga od czasu do czasu przeprowadzania prac konserwacyjnych. Na czym one polegają?

Czytaj dalej

Budowa dachu krok po kroku

Dach, aby służył przez wiele lat, musi być właściwie wykonany. Ale co to oznacza tak naprawdę? Sprawdźmy, jak przebiega realizacja krok po kroku.

Czytaj dalej

Jak dbać o dach pokryty dachówką?

Dach wykonany z dachówki zaliczany jest do najtrwalszych i jednocześnie najbardziej estetycznych. Przez pierwsze lata od położenia, dach nie wymaga zbyt dużej uwagi ze względu na pokrycie dachówki ceramicznej warstwą angoby lub glazury, która stanowi ochronę przed zabrudzeniami. Trzeba jednak pamiętać o czyszczeniu rynien oraz wykonywaniu regularnego przeglądu dachu, co uchroni go przed ewentualnymi usterkami i zanieczyszczeniami.

Czytaj dalej

Rodzaje pokryć dachowych

Na rynku dostępnych jest kilka różnych pokryć dachowych, z których każde ma określone wady i zalety. Poniżej zostaną pokrótce omówione najczęściej kupowane ich rodzaje, cieszące się największą popularnością wśród klientów.

Czytaj dalej