Farby i akcesoria malarskie

  • Zapewniamy również materiały niezbędne do budowy domu, takie jak bloczki betonowe, różnego rodzaju zaprawy i kleje, hydroizolacje, papy, beton komórkowy, silkę, porotherm, stropy teriva, systemy kominowe, płyty gk oraz osb, a także systemy suchej zabudowy, farby oraz akcesoria malarskie.

  • farby i akcesoria malarskie

    Farby służą do dekoracyjnego pokrywania powierzchni dowolnych przedmiotów. Składa się ona z substancji barwiących w postaci pigmentów oraz substancji dodatkowych takich jak spoiwa, wypełniacze, rozcieńczalniki oraz rozpuszczalniki. Ze względu na liczbę powłok farby dzieli się na gruntujące, podkładowe oraz powierzchniowe. Zadaniem farby gruntującej jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności do podłoża farbom powierzchniowym. Rolą farby podkładowej jest wygładzenie powierzchni farby gruntującej. Powoduje ona zmniejszenie porowatości i zapewnienie przyczepności dla farby właściwej która może mieć cienką powłokę a co za tym idzie specyficzne właściwości mechaniczne. Ze względu na zastosowanie farby dzielimy głównie na: artystyczne, malarskie oraz te do zastosowań specjalnych np świecące, ochronne, drukowe itp.
    Do zabezpieczenia powierzchni malarskich stosuje się folie ochronne oraz taśmy malarskie. Do aplikacji farb stosuje się wałki oraz pędzle różnego typu w zależności od stosowanej farby oraz typu malowanego podłoża. W sprzedaży między innymi występują wałki wełniane, welurowe, akrylowe, z gąbki oraz sznurkowe. Pędzle natomiast dzielimy ze względu na twardość włosia na miękkie lub twarde a także ze względu na kształt na półokrągłe, płaskie, szerokie oraz okrągłe.